A képzés célja

A képzés célja a kapcsolati erőszakkal és az emberkereskedelemmel kapcsolatos ismeretbővítés. A szakemberek hatékonyabb problémafelismerése, problémakezelése, szakmai kompetenciájuk fejlesztése. A továbbképzés elősegíti és összehangolja a gyermekvédelmi jelzőrendszer különböző ágazataiban dolgozó, valamint a személyes gondoskodást végző szakemberek munkáját, növelve a hatékonyabb együttműködést.

A képzés jellege

Minősített szociális továbbképzés (SZOC-Munk-CSBO-T-19/2018)

A képzés célcsoportja

Védőnők, háziorvosok, házi gyermekorvosok, személyes gondoskodást nyújtó szolgáltatók, családsegítők, családgondozók, esetmenedzserek, gyámhivatali ügyintézők, rendőrök, bírók, ügyészek, gyermekjogi képviselők, pedagógusok, kisgyermeknevelők, valamint az 1997 évi XXXI. gyermekvédelmi törvény 17§-ában felsorolt gyermekvédelmi jelzőrendszeri tagok.

A jelentkezés feltétele

Gyermekvédelmi jelzőrendszeri tag

A képzés formája

40 órás csoportos képzés, mely egy 16 órás otthon elvégezhető online tananyagból, és egy 3 napos kontaktképzésből áll. A képzés jellemzően 3 egymást követő napon, napi 8 tanórában valósul meg 25 fős csoportokban.

Főbb tematikai egységek

  1. Kapcsolati erőszak
  2. A gyermekvédelmi jelzőrendszer
  3. Kríziskezelő rendszer. Emberkereskedelem.

Az ismeretek számonkérésének módja

Vizsga e-learning felületen

A képzés elvégzését igazoló dokumentum megnevezése

Igazolás (40 pont)

Részvételi díj

A képzés a Kríziskezelő szolgálatok fejlesztése című, EFOP-1.2.4.-VEKOP-16-2016-0001 azonosító számú kiemelt projekt keretében valósul meg, a projekt megvalósítási időszakában térítésmentes.

Jelentkezés

Jelenleg nem hirdetünk