Egyedi szabadulószoba a Műszaki Egyetemen
Szerző:BME2019. 05. 15.Életmód
Eddig száznál több hallgató fejtette meg az izgalmas feladványokat a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem szabadulószobájában. A fejlesztés a hazai felsőoktatási intézmények körében egyedülállónak számít.
– A foglalkozásoknak hatalmas a sikerük, tudunk olyan időszakról, amikor két hónapra előre betelt valamennyi szabad hely – összegezték a BME egy évvel ezelőtt megnyitott innovatív kezdeményezéséről Nagy Gábor igazgató, valamint András Bálint, a Hallgatói Tanácsadási Osztály pszichológusa, a szabadulószoba feladványainak egyik kidolgozója.
Az elmúlt évben a résztvevők visszajelzései alapján tesztelték és tökéletesítették a programot – A folyamatos csiszolásnak köszönhetően szinte nem is volt olyan csapat, amely ugyanazt a feladványt kapta volna – tették hozzá.
– Ma már számtalan helyen alkalmazzák vállalati állásinterjúkon a szabadulószobás rejtvényeket: játék közben megfigyelik a résztvevők együttműködési, konfliktuskezelési képességét, felelősségvállalási hajlandóságát, kitartását, szisztematikus gondolkodásmódját, vagy a csapatban betöltött vezetői szerepet. A Műegyetemen zajló program is alkalmas e kompetenciák mérésére, fejlesztésére, amelyet kipróbálva a hallgatók sikerrel felkészülhetnek az álláskeresőként már élesben megélt versenyhelyzetekre – mondták a létrehozók, hozzáfűzve, hogy a kezdeményezés eredetileg néhány fős startupként indult.
A feladvány megoldásához 6 fős csapatlétszám az ideális, és körülbelül 2 óra alatt teljesíthető.
A szabadulószoba létrehozói fejlesztették az eszközparkot is: új számítógépeket és videós applikációkat alkalmaztak a feladványok egyszerűbb, vizuális ismertetésére, majd pontosították és egyértelműsítették a feladatleírásokat.